Innowacyjne przedszkole

Jesteśmy uniwersyteckim niepublicznym przedszkolem, które działa jako filia Przedszkola Parkowe Skrzaty Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM. Przedszkole Uniwersyteckie zlokalizowane jest na terenie Kampusu Morasko. To nowopowstała placówka, której koncepcja bazuje na ponad 11-letnim doświadczeniu PPNT Fundacji UAM.

Rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom najlepszą możliwą opiekę i edukację, powinni rozważyć Przedszkole Uniwersyteckie jako jedną z opcji. Placówka ta jest idealna dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci spędzały czas w bezpiecznym i przyjaznym środowisku, gdzie zdobędą solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które wykorzystają w dalszej edukacji i życiu.

Przedszkole Uniwersyteckie

Przedszkole Uniwersyteckie charakteryzuje się autorską koncepcją wypracowaną wspólnie z Instytutem Małego Dziecka, bazującą na rozpoznaniu potrzeb, solidnej wiedzy i doświadczeniu oraz poszanowaniu praw dzieci w przestrzeni społecznej, rodzinnej, edukacyjnej oraz publicznej.

Aranżacja przestrzeni

Aranżacja Przedszkola Uniwersyteckiegona Kampusie Morasko jest przemyślana i zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju i zabawy. Mają one możliwość swobodnego korzystania z dostępnej przestrzeni, w której wybierają rodzaje aktywności, materiały lub narzędzia do pracy. Zarówno w salach grupowych, jak i sali ruchowej odbywają się zajęcia i warsztaty różnego typu (plastyczne, kreatywne, sportowe), do których dzieci mogą dołączyć w każdej chwili, zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Sale zabaw i edukacyjne

Sale zostały specjalnie zaprojektowane i wyposażone, aby umożliwić dzieciom różne formy zabawy i nauki. Są wyposażone w różne zabawki i pomoce dydaktyczne, a także w meble i sprzęty, które umożliwiają swobodną i kreatywną zabawę.

Sale jadalne

Sale zapewniają dzieciom komfortowe i bezpieczne miejsce do jedzenia i picia. Są wyposażone w wygodne krzesła i stoły, a także w wystarczającą ilość sprzętu, takiego jak talerze, kubki i sztućce, aby zaspokoić potrzeby wszystkich dzieci.

Plac zabaw

Plac zabaw został zaprojektowany tak, aby zapewnić dzieciom bezpieczne i zabawowe miejsce do biegania, skakania i zabawy. Jest wyposażony w różne urządzenia do zabaw, takie jak huśtawki, zjeżdżalnie i karuzele.

Wszystkie pomieszczenia są czyste, bezpieczne i wyposażone w odpowiednie sprzęty i urządzenia, aby zapewnić dzieciom komfort i bezpieczeństwo.

Kadra pedagogiczna

Personel przedszkola składa się z doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli, którzy zapewniają dzieciom bezpieczne i przyjazne środowisko, pełne ciekawych doświadczeń i nauki. W przedszkolu dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach, między innymi: zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, zabawy językowe i nauki o świecie, a także zajęcia z zakresu rozwijania zainteresowań i uzdolnień.

Kadra posiada najnowszą wiedzę pedagogiczną i psychologiczną, która jest niezbędna w pracy z dziećmi. Kadra inspiruje się różnymi metodami wychowawczymi, m. in. dialog motywujący czy porozumienie bez przemocy.